
Labākais atbalsts sev – TU!
Uzņemoties jaunus pienākumus vai izaicinājumus bieži vien atbalstošo vidi meklējam ārpusē – mājās un dzīvesbiedros, darbā un darba kolēģos. Kad ķermeņa un dvēseles attīrīšanās programma rit pilnā sparā, svarīgi ir atcerēties, ka pats svarīgākais atbalsts sev esam mēs paši! Šoreiz vēlos runāt par izmaiņām noskaņojumā un ķermenī un par to, kādas aktivitātes veikt, lai atbalstītu sevi šajā ceļojumā.
Kādā savas dzīves posmā apguvu koučinga mākslu un praktizēju kā mentors topošajiem koučiem. Šajā laikā sāku apzināties nodoma spēka varenumu un atbalstošas vides nozīmi jebkuru panākumu sasniegšanā. Taču viena no svarīgākajām atklāsmēm bija tā, ka vispirmām kārtām mēs paši esam atbalstoša vide sev. Ar savām domām un darbību vai tieši otrādi ar bezdarbību. Lai ķermeņa un dvēseles atslodzes laikā (gan īsajā, gan garajā programmā) attīrīšanās sniegtu maksimālu rezultātu, ir vērts ņemt vērā dažas lietas. Galvenais ir nodoms, kas tiek izteikts organismam. Tālāk smadzenes dod signālu visiem orgāniem un sākas attīrīšanās process.
Es esmu tā, kas dod atļauju sev būt veselai, laimīgai un piepildītai. Es atļauju savam ķermenim mainīties. Es ticu, ka spēju mainīt ieradumus, lai uzlabotu savu veselību. Es pati radu vidi ap sevi un sevī ar vārdiem, domām un darbiem!
Atbalsti sevi katru dienu!
Kā nodrošināt atbalstu sev katru dienu? Sāc ar mazumiņu un ieplāno to savā ikdienā. Turpmāk iesaku jau pārbaudītas aktivitātes, kas atbalstīs organismu, lai attīrīšanās process notiktu raitāk. Šī informācija nav jāuztver kā medicīniski ieteikumi, katram pašam jāizvērtē savs veselības stāvoklis, piemērotākās metodes un iespējas.
- Ēdienreizes. Ieplāno un sagatavo trīs ēdienreizes. Brokastīs un vakariņās tā var būt šķidrās pārtikas maltīte, bet pusdienās cietās. Pie šķidrās maltītes piederas – smūtiji, zupas, biezzupas. Vakariņās vari arī ēst pusdienās pagatavoto un brokastīs to, kas palicis no vakariņām. Produkti ēdienreizēm doti rakstā “ATSLODZE AR PRODUKTU IZSLĒGŠANU”.
- Košļā. Gremošana sākas mutē! Kārtīgi sakošļā visu ēdienu, pat kokteiļus, smūtijus un zupas, jo tas izraisa siekalu veidošanos un atbrīvošanos. Siekalas sajaucas ar pārtiku, tiek uzsākts gremošanas process un ēdiens ir sagatavots nonākšanai kuņģī. Papildus tam košļājot tiek nogalinātas nevēlamās baktērijas, pārtika tiek samitrināta un vienmērīgāk virzās cauri barības vadam, bet smadzenes saņem signālu un tiek izdalītas vielas, kas mazina izsalkuma sajūtu.
- Iepauzē. Ievēro 12 stundu pārtraukumu starp pēdējo maltīti vakarā un pirmo nākamās dienas rītā. Starp maltītēm dienas laikā vēlams pārlieku neknakstīties, bet ieplānot laiku uzkodām. Te noderēs manis jau pieminētā “glābšanas kastīte” ar kādu svaigu vai žāvētu augli, dārzeni vai sēklām un riekstiem.
- Lielās darīšanas. Pārliecinies, ka līdz dienas beigām ir iztukšojušās zarnas. Patiesībā iešana uz poda ir īsts meistardarbs un arī kakāšanu mēs apzināti vai neapzināti ietekmējam ar savām domām un darbiem, bet par to kādā no nākošajiem rakstiem. Ideālā variantā zarnas iztukšojās pēc katras ēdienreizes. Ja vēdera izeja tomēr nav vismaz 1x dienā, tad jādomā par metodēm kā tām palīdzēt. Kādam der mērcētas žāvētās plūmes, citam banāns, bet vēl kādam klizma. Iesaku negaidīt aizcietējumus un izvēlēties preparātus, kas atbalsta organisma vispārējo attīrīšanos. No mūsu “Mārītes Zālītes” interneta veikalā noperkamās produkcijas derēs eļļas Nr.5 ar struteni, kliņģerīti un raudeni (novērš aizcietējumus un gāzu uzkrāšanos, uzlabo kuņģa un zarnu trakta darbību un vielmaiņu, mazina iekšējo iekaisumu ādas izsitumu vai psoriāzes gadījumā) vai Nr.4 ar mārdadzi (pazemina holesterīna līmeni, normalizē kuņģa un zarnu trakta darbību, novērš aizcietējumus un gāzu veidošanos, attīra aknas un palīdz izvadīt toksīnus no organisma). Ideālā variantā ir lietot abas šīs eļļas, vienu vakaru vienu, otru vakaru otru. Der arī kaņepju eļļa, kas dēļ savām uzturvielām un sastāvā esošā hlorofila arī ir ļoti laba. Ja Tev eļļa neiet pie sirds, tad Triphala pulverī vai tabletēs gan vajadzētu iedzert pirms gulētiešanas. Tas uzlabos vielmaiņu, zarnu darbību un veicinās regulāru vēdera izeju.
- Kusties. Esi aktīvs, pastaigājies svaigā gaisā vismaz 30 minūtes dienā, izmanto kāpnes lifta vietā, auto novieto pāris kvartālus vai gabaliņu pirms galamērķa. Atceries! Nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs.
- Elpo. Tavs ķermenis un smadzenes saņems pietiekamu daudzumu skābekļa. Šo vingrinājumu var darīt jebkurā vietā un laikā – darba vietā, sapulcē, tramvajā, stāvot pie luksofora, bet jo īpaši pie stresa vai saspringtās situācijās. Tas organismā rada sārmainu vidi un atbrīvo no stresa. Veic katru dienu vismaz 30 dziļas ieelpas caur degunu un atviegloti izelpo caur muti. VĒRO un sajūti, kā gaiss ieplūst pa Tavām nāsīm, caur kaklu, paceļot krūšu kurvi, virzās uz plaušām un tālāk piepūšas vēders. Un bez pauzēm gaiss dodas atpakaļ – iztukšojas vēders un gaiss līgani pa muti iznāk laukā. Dari to no rīta pamostoties, pa dienu un vakarā pirms gulēt iešanas.
- Atpūties. Ej gulēt “šodienā” un pietiekoši izgulies. Tas nozīmē, ka vakarā pulksten 23:00 jau redzi pirmo sapni. Dod ķermenim iespēju labi pastrādāt, kad esi miegā. Tici man, mūsu orgāni nakts laikā veic lielas lietas!
- Norīvējies. Ķermeņa norīvēšana, ko dēvē arī par sauso norīvēšanos, tiek veikta ar saru suku vai rupju dvieli, nevis ar gumijas birsti. Vislabāk to darīt no rīta, bet var arī vakarā. Tas uzlabos asinsriti, attīra aizliktas poras, atbrīvo no atmirušā ādas slāņa un veicina jaunu šūnu veidošanos, padarot ādu gludāku. Palīdz aknām izvadīt toksīnus, kā arī stimulē limfātisko sistēmu, kas atbrīvo organismu no atkritumvielām, baktērijām un atmirušajām šūnām. Norīvējot ķermeni, toksīni tiek iekustināti un veicināta to izvadīšana. Sniedz mundrumu un tonizē ādu un ir obligāts pasākums tiem, kas sūdzas par ādas sausumu vai psoriāzi. Es šo procedūru iesaku darīt no rīta. Sākot ar pēdām, tālāk ar augšupejošām kustībām apakšstilbus un augšstilbus. Sievietēm augšstilbi un dibens jārīvē ar apļveida kustībām, lai izkustinātu tauku uzkrājumus, piemēram, celulītu. Īpaša uzmanība jāpievērš limfmezglu apvidum, padusēm, ceļgalu aizmugurei u.c. Beigās norīvē pārējo ķermeni, un visbeidzot ar garām kustībām rokas, līdz pleciem, pievēršot uzmanību padusēm.
- Rīta duša. Tā atbrīvosies no naktī izvadītajiem toksīniem. Ideālā variantā – kontrastduša. Es sāku ar 2 minūšu norīvēšanos un tad to visu noskaloju ar siltu dušu.
- Dzer. Dzīvības ūdens jāuzņem katru dienu pietiekamā daudzumā, lai vadītu toksīnus un šlakas laukā. Tīrs ūdens! Ja ūdenim ir pievienots citrons, gurķis vai bazilika lapa, tas ir ēdiens! Tā ir viena no svarīgākajām atslēgām attīrīšanās procesa laikā. Pretējā gadījumā atbrīvotie toksīni uzsūksies atpakaļ zarnās un radīs nejaukas sekas. Man par ūdens tēmu bija ļoti interesanta saruna ar mammu, “Mārītes Zālītes” Mārīti, kas padalījās ar Ķīnas Kundawell institūtā iegūtajām zināšanām ūdens lietošanā.
▪MĀRĪTES PADOMS ▪ŪDENS: Ja ūdenī ir citrons vai kaut viena lapiņa, tad tas skaitās ēdiens. Attīroties jādzer tīrs ūdens, tam pielejot karstu ūdeni, lai tas būtu 40 grādu silts. Kuņģī ir tāda vietiņa, kura visu laiku stāv atvērta. Tikko kā iedzer ūdeni, tā ūdens aiziet uz kuņģi un tālāk uz zarnām. Tiklīdz iedzer ūdeni ar kādu lapiņu vai citronu – klapīte aizveras, smadzenes saņem signālu, ka nāk ēdiens un tālāk sūta signālu žultspūslim, ka tas jāpārstrādā. Piemēram, nieres ārstē tikai ar ūdeni. Ja ir grūtības ar ūdens dzeršanu, tad tas jādzer pa mazam malkam. Padzerās malciņu, patur mutē, norij… padzeras malciņu, patur mutē, norij… Tad ūdens uzreiz uzsūcas asinsritē un darbojas kā zāles nierēm. Ja ūdens malku mutē nepatur, tad tas aiziet taisnā ceļā uz kuņģi un no kuņģa uzsūcas zarnās. Nierēm ūdens ir ļoti nepieciešams, jo tās sastāv no ūdens. Kad tīrais ūdens iziet cauri nierēm, tās attīrās no gļotām un tikai tad pazūd tūska no kājām. Smadzenes sastāv 90% no ūdens, cilvēks 80% no ūdens un, ja ir grūtības izdzert pietiekoši daudz ūdeni dienā, tad ir jādzer pa malciņam. Visas slimības var izārstēt ar ūdeni, ja to dzer kā zāles! /Mārīte Merga/
Sanāk tāda kārtīga nodarbošanās ar sevi, jo mīlēt sevi nenozīmē lutināt ar kūciņu un kafiju. Kad tad vēl, ja ne tagad!? Rezultātā, atslodzei noslēdzoties, no šī visa būs arī kāds labs ieradums, ko atstāt savā ikdienā arī turpmāk. Šis ir stāsts, par ko runāju iepriekš – ja no kaut kā atsakos, tad kaut ko lieku vietā. Un kāpēc, lai tas nebūtu miesu un garu atbalstošs?
Lai nokļūtu tur, kur nekad neesi bijis, Tev jāiet pa ceļu, pa kuru nekad neesi gājis. /T.S. Eliot/
Anita ✸
Foto:Ulla Perkune
1 COMMENT
[…] Fantastiskais izaugsmes scenārijs. Tu esi pilnīgi viena bez atbalsta un neesi droša, ka to spēsi. Taču vēlme un vajadzība mēģināt ir lielāka kā padošanās pirms laika! Aiziet! Es esmu Tavā komandā, būšu Tava atbalstošā vide. Bet! Atbalstoša vide sākas Tevī! Primārā un pati galvenā atbalstošā vide mēs esam sev paši. Te noderēs afirmācijas: “Es ļauju sev mainīties! Es ļauju sev atbrīvoties no liekā! Es mīlu sevi tik ļoti, ka spēšu mainīt savus ieradumus un lauzt stereotipus par ēšanu un bada sajūtu!”. Bet tas jau ir cits stāsts. […]