
Nevēlamie viesi – atkritumvielas organismā
Tā nav slimība vai viens noteikts simptoms. Tas ir stāvoklis, par kuru mēs paši esam atbildīgi. Ar to saskaras pilnīgi visi, lai arī sekas var izpausties ļoti dažādi. Vienam tās var būt locītavu sāpes, podagra, citam ādas izsitumi, dažādas alerģijas un ekzēmas, bet vēl kādam garastāvokļu svārstības, nogurums, depresija un dzīvesprieka trūkums.
Viens no vērtīgākajiem lēmumiem un ieguldījumiem veselībā, ir apzināti ieviest savā dzīvē prāta un ķermeņa atslodzes laikus – iknedēļas, ikmēneša vai vismaz mainoties gadalaikiem. Tāpat kā mainoties sezonām piedomājam par garderobes maiņu, šī ir iespēja sagatavot organismu harmoniskai pārejai uz jaunu gadalaiku. Atbrīvojot organismu no nevēlamajām atkritumvielām, varam piedzīvot pavasari un rudeni bez saaukstēšanās, putekšņu alerģijām vai noguruma.
Jebkurš organisma atslodzes pasākums prasa sagatavošanos – gan iegūt nepieciešamās zināšanas, pārskatīt krājumus virtuves plauktos un pats galvenais, morāli nobriest šādam solim. Lai tam labāk sagatavotos un mudinātu to darīt ar mani kopā, turpmākos rakstus veltīšu šai tēmai. Šoreiz par toksīniem un pārtikas produktiem, kas organismā rada gļotas un blīvu vidi, un par to, kā tie ietekmē mūsu noskaņojumu un veselību.
Kas ir toksīni?
Savulaik iedvesmojos no funkcionālās medicīnas ārsta Dr. Alehandro Hangera, kurš, pirmkārt, par šo tēmu runā man saprotamā valodā. Otrkārt, savā ārsta praksē ar Austrumu medicīnas pieeju ievēro un pielieto Rietumu medicīnas atziņas. Šāds stils man pašai ir ļoti tuvs.
Viņš grāmatā “Attīrīšanās” norāda, ka toksīni ir mūsu šūnu atkritumi, kuriem uzkrājoties organismā rodas slimības. Piemēram, kad organisms aiztur urīnskābi, rodas podagra. Podagra ir vielmaiņas traucējumi, kas saistīti ar urīnskābes sāļu uzkrāšanos organismā un to izgulsnēšanos locītavu somiņās, skrimšļos, ausu ļipiņās, nieru kanāliņos un citur. Rezultātā ir apgrūtināta urīnskābes izdalīšanās caur nierēm un rodas lēkmjveida sāpes, locītavu pietūkums un apsārtums.
Atkritumvielas, kas netiek izvadītas, turpina cirkulēt asinsritē. Tās drīz tiek ieslēgtas audos un pārklātas ar gļotām. Tā mūsu šūnas sevi pasargā no atkritumvielu jeb toksīnu negatīvās ietekmes.
Lai arī gļotu uzdevums ir aizsardzība, tās ir tik blīvas un lipīgas, ka pievelk ne tikai slimības, bet arī blīvas un toksiskas domas un emocijas. Patiess ir arī pretējais apgalvojums: blīvas un toksiskas domas un emocijas veicina gļotu veidošanos audos. Bet! Mana pieredze rāda, ka pirmais cēlonis tomēr meklējams pārtikā.
“Toksīni organismā izplatās ar asinsriti; tie izraisa kairinājumu visur, kurp vien dodas, tāpēc muskuļu un audu šūnās un tām apkārt veidojas gļotas. Tās ir kā sūklis, kas uzsūc ūdeni, tās paplašina šūnas un “uzpūš”, rezultātā bieži cilvēki izskatās piepūsti un apdulluši.” /Dr. Alehandro Hangers/
Gļotas – kā tās rodas un, kur krājas?
Ir dzirdēts apgalvojums, ka gļotas ir mūsu organisma toksiskie atkritumi. Par to es guvu izpratni ķīniešu medicīnā un vairāku autoru darbos. Tās ir visur – šūnās, apkārt šūnām, asinīs, iekšējos orgānos un pat mūsu domās. To veidošanās ir dabiska organisma aizsargreakcija uz iekaisumu.
Ja gļotas veidojas degunā, no tām ir viegli atbrīvoties, izšņaucot degunu. Ja gļotas veidojas dziļāk organismā – tās tur iesprūst. Lai tās izvadītu, organismam ir vajadzīgi resursi. Ja ieslēgto toksīnu daudzums ir liels, organisma enerģijas saimniecība tiek vērsta uz to, lai apturētu uzbrukumu. Organisms ir tik aizņemts ieskaujot kairinātājus, ka nespēj pievērsties uzdevumam tos izvadīt.
Vēl jāpatur prāta fakts, ka pārtikas sagremošana un vielmaiņa arī patērē enerģiju, tāpēc pilnam organisma attīrīšanās procesam paliek pavisam maz resursu. Jo vairāk mēs ēdam un našķojamies, jo mazāk enerģijas paliek pāri atkritumu izvešanai. Jo mazāk enerģijas paliek atkritumu izvešanai, jo gļotas aizvien vairāk uzkrājas.
Par laimi notiek arī pretējais! Kad ēdam atturīgi, atturamies uz laiku no pārtikas produktiem, kas mums kaitē jeb nedod nekādu patiesu labumu, kad uzņemam uzturvielas, kas veicina detoksikāciju, un sākam nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, mēs “saraujamies”. Gļotas tiek atbrīvotas, no toksīniem tiek atdalīts gļotu apvalks un nevēlamās atkritumvielas dodas atpakaļ asinsritē, kur tās tiek neitralizētas un izvadītas. Rezultātā tūska mazinās, acu baltumi kļūst gaišāki, āda tvirtāka, pašsajūta uzlabojās un sāk “kust” arī liekie kilogrami. Ķermenī un prātā atgriežas skaidrības sajūta un vieglums.
Taču ne visas gļotas ir sliktas, kā, piemēram, uz zarnu sieniņām ir arī labās gļotas. Tās plānā slānī klāj zarnu sieniņas, kurā mīt zarnu mikroflora. Labajām gļotām piemīt pretmikrobu iedarbība pret sliktajām baktērijām. Tomēr ēdot pārāk daudz grūti sagremojamos ogļhidrātus un piena produktus, tiek veicināta lipīgāku gļotu veidošanās. Šīs blīvās gļotas daļēji bloķē pārtikas uzsūkšanos un palēnina zarnu darbību.
Blīvie produkti
Dažādu produktu ietekme uz katru cilvēku var būt atšķirīga, tomēr visbiežāk gļotu veidošanos stimulē kvieši, piena produkti, olas, saldumi, alkohols, liels gaļas daudzums un pārmērības ar kafiju.
Laikā, kad pati saskāros ar nopietnām veselības problēmām par šo tēmu daudz lasīju, pētīju, konsultējos ar alergologiem, dermatologiem un uztura speciālistiem, līdz nolēmu teoriju pārbaudīt praksē. Tā sākās mans īstenais ceļojums pie sevis jeb pirmā atslodze, kad apzināti mainīju savus ēšanas ieradumus un uz laiku atteicos no šādiem produktiem:
- visiem kviešu miltu izstrādājumiem – maizes, bulciņām, kūciņām, cepumiem, makaroniem;
- visiem piena produktiem – piena, siera, biezpiena, paniņām, kefīra, jogurta, krējuma, sviesta, kausētā siera, saldējuma;
- olām un izstrādājumiem, kuru sastāvā ir olas;
- cukura – visa veida un krāsu cukura, kā arī no konfektēm, šokolādēm un visiem citiem cukurotiem našķiem;
- kafijas;
- alkohola;
- gaļas.
Pārāk liels daudzums šo produktu ikdienas ēdienkartē izraisīja kairinājumu zarnās. Kad šūnas zarnās tiek kairinātas, tās aizstāv sevi, izveidojot aizsargslāni no lipīgajām gļotām, lai norobežotos no toksiskajām daļiņām. Sākotnēji tas ir iekšējs kairinājums un ārīgi nav redzams un jūtams, bet vēlāk tas var izpausties katram savā veidā, piemēram, kā ādas izsitumi, nieze, galvassāpes, niķīgs noskaņojums, caurs miegs, pastāvīgs nogurums un citi simptomi. Uz laiku izslēdzot šos blīvos produktus no ēdienkartes, atjaunojas bojātās zarnu sieniņas un atgriežas organisma dabiskais stāvoklis.
Šeit vēlos piebilst ko svarīgu! Piemēram, podagras gadījumā piena produktus no organisma nevajadzētu izslēgt, bet ir ieteicamas piena, biezpiena, kefīra u.c. piena produktu un augļu atslodzes dienas. Slimību veicina un pastiprina ar purīnvielām (kas rada urīnskābi) un olbaltumiem bagāts uzturs, fiziska piepūle un ķermeņa atdzišana. Atslodze ir vajadzīga, taču tā ir jāplāno savādāk, jo ir jāievēro stingri izslēdzamie un iekļaujamie produkti, kas var būt stipri atšķirīgi no parastas atslodzes ēdienkartes.
Meklējot cēloni
Šī tēma attiecas ne tikai uz tiem, kuri vēlas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, bet arī tiem, kuri vēlas kādu gramu klāt pie sava svara. Abos gadījumos cēlonis ir meklējams zarnās. Produkti un uztura bagātinātāji, kurus lietojam, vienkārši nespēj pilnvērtīgi uzsūkties, ja zarnu sieniņas ir aizķepušas ar gļotām. Rezultātā tiem, kuri ēd visu un nekas neiet labumā, lielākā daļa no ēdienā esošajām uzturvielām strauji tiek izvadīta laukā. Savukārt tiem, kuri vēlas notievēt, katra nākamā bulciņa smuki krājas pie zarnu sieniņām, pārvēršoties toksīnos un gļotās. Bieži vien cilvēkiem ar lieko svaru tas liekais kilograms nemaz nav tauki, bet gan gļotas. Tāpat ir arī ar hemoglobīnu jeb dzelzs trūkumu organismā. Var gadīties, ka lietotie preparāti neiedarbojas kā plānots, jo vienkārši nespēj uzsūkties.
Katrs mēs esam unikāls, ar savām pieredzēm un kaitēm, tāpēc organisma atveseļošanai ir vēlama rūpīga un individuāla pieeja. Ja ir kādas nopietnas veselības problēmas, ir jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu un jāuzņemas atbildība par savu veselību! Nelecam gluži ar galvu pa priekšu iekšā visā jaunajā un internetā izlasītajā.
Tas, ka pirmās trīs dienas pēc atteikšanās no iemīļotajiem pārtikas produktiem būs “jūras dulla galva”, ir ļoti labs rādītājs. Tātad viss notiek un detoksikācija ir sākusies. Šī ir viena varena tēma, par to sīkāk šeit.
Lai mierīgs prāts un sirdī prieks,
Anita ✸
3 COMMENTS
Ja ir aizcietējumi: pirms ēdiena izdzert 1,2 glāzes ūdens. Līdz 18.00 jādzer daudz ūdens, kamēr vēders normalizējas.
Kad attīrīšanās: iet vannā ar 250g rupju sāli un 250g sodas.
Atslodzes laikā ļoti ieteicama viscerālā masāža vedera organiem.Pati biju,visiem iesaku.
Veders,tā ir dzīve,kodols ap kuru viss grozās..Ausis saistītas ar nierem. Acis ar aknām.
Ar šo masāžu var izārstēt visas slimības.Caur iekšējiem orgāniem tiek veikta ietekme uz locītavām,asinsvadiem,smadzenēm.
Veders ir svarīgaks par smadzenem.
Imunitāte atrodas tievajā zarnā!
Paldies!