
Rudens atslodze
Ar mājas uzkopšanu viss ir skaidrs. Arī, ja tīši nemēslojam, putekļi vienalga uzkrājas un mēs tos laiku pa laikam izsūcam, lai mājoklis atkal būtu tīrs. Tieši tāpat ir ar organismu! Šoreiz par to kā uzlabot ne tikai veselību un pašsajūtu, bet arī dabīgā ceļā stiprināt imūnsistēmu un atjaunot organismam spēju pašam sevi dziedināt.
Pat, ja vedam veselīgu dzīvesveidu, sekojam līdzi tam, ko ēdam, nodarbojamies ar fiziskām aktivitātēm un garīgajām praksēm, toksīni vienalga uzkrājas. Lai atbrīvotos no nepārstrādātā uztura, atmirušajām šūnām un toksiskajām emocijām lieliski noder gavēnis agrā pavasarī, pirms Lieldienām. Tas ilgst aptuveni 40 dienas un savā ziņā ir arī kā garīgs attīrīšanās ceļojums. Taču pāriet pēc vasaras uz ziemas sezonu ir tik pat būtiski. Tam lieliski noder īsāka atslodze 21 dienu garumā. Bet kāpēc tas ir tik svarīgi?
Imunitāte tāpat kā laime un prieks sākas zarnās
Pārtikas sagremošana ir tikai viena no daudzajām zarnu funkcijām. Mums vārda vistiešākajā nozīmē ir divas smadzenes: vienas atrodas galvaskausā, bet otras zarnās. Tur atrodas arī 80% no visas organisma imūnsistēmas. Kad organismam ir nepieciešams adaptēties jaunam gadalaikam, labākais veids kā to izdarīt ir, atbrīvojoties no šlakām un toksīniem. Ir tāds teiciens: “Cilvēks vai nu paslimo, vai pagavē!”, jo arī caur saaukstēšanos notiek adaptēšanās jaunai sezonai.
Minu tikai dažas pazīmes, kurām vērts pievērst uzmanību. Tās brīdina par līdzsvara trūkumu zarnu mikroflorā un liecina, ka zarnām nepieciešama palīdzība:
- Gāzu veidošanās un vēdera uzpūšanās;
- Aizcietējumi vai caureja;
- Nogurums un nespēks;
- Slikts noskaņojums un drūmas domas, depresija;
- Kāre pēc cukura un rafinētiem ogļhidrātiem (pusfabrikāti, kurus organisms pārvērš par cukuru);
- Biežas infekcijas, saaukstēšanās, novājināta imunitāte;
- Bezmiegs vai nespēja izgulēties (apātija, pastāvīgs miega bads);
- Agresīva uzvedība, biežas garastāvokļa maiņas, trauksmes izjūta
- Ādas problēmas, ekzēmas un alerģijas
- Locītavu sāpes u.c. sāpes ķermenī
Taču mūsu fiziskais ķermenis nav vienīgais, kam nepieciešama atslodze! Toksīni mūsu organismā veidojas arī no domām un tādām emocijām kā bailes, dusmas, vainas sajūta un citām. Atslodze caur ēdienu rada iespēju atbrīvot sevi no šī apburtā loka, un saņemt lielu, svaigas enerģijas pieplūdumu, lai sasniegtu kādu svarīgu mērķi, īstenotu vērienīgu projektu vai vēlmi doties svētceļojumā. Tiem kas nodarbojas ar garīgām praksēm, meditāciju un pašizaugsmi atslodze vismaz divas reizes gadā ir minimums, ko vajadzētu ieviest.
Katram savs
Interesants ir fakts, ka 2016. gadā Nobela prēmiju saņēma zinātnieks, kurš pierādīja, ka badojoties organisms pats sevi atjauno un atveseļo. Lai gan badošanās ir ļoti efektīva metode, es to iesaku veikt tikai speciālista uzraudzībā! Organismā notiek ļoti nopietni procesi, ir vajadzīgas zināšanas un pieredze, lai viss noritētu veiksmīgi. Katram jāatrod savām iespējām un pašsajūtai piemērotākais veids. Esmu par tādu atslodzes variantu, ko pati varu kontrolēt, novērot savu pašsajūtu un izdarīt secinājumus. Par labiem esmu atzinusi šādus trīs vienkāršus variantus, kam pievienoju klāt arī vēlamo uzsākšanas laiku 2019. gada rudenī:
1. Produktu izslēgšana no 22. oktobra līdz 11. novembrim
Vienkāršākais, bet laika ziņā ilgākais variants, kas ilgst vismaz 21 dienu. Šajā laikā no ēdienkartes izslēdzam tādus produktus kā olas, gaļu, kviešu produktus, piena produktus, saldumus un alkoholu. Kafija ne vairāk kā viena tasīte dienā pirmās piecas dienas, pēc tam izslēdzam pilnībā. Pārējais pašu ziņā – cigaretes, nakteņi u.c.
Lai šāda attīrīšanās programma būtu lietderīga, tā jāievēro vismaz 3 nedēļas jeb 21 dienu. Ņem vērā atļauto un nevēlamo produktu sarakstu un uz priekšu! Tā ir lieliska iesildīšanās arī gavēņa laikam, jo 21 diena nav tik daudz, lai to spētu paveikt! Te noderēs:
- Izslēgšanas diēta
- Ēdienkarte
- Šajā laikā rekomendēju katru dienu sākt ar zaļo smūtiju!
2. Zaļo smūtiju izaicinājums no 28. oktobra līdz 6. novembrim
Ātrāks, bet sevi izaicinošāks variants. Attīrīšanās ar zaļajiem smūtijiem ilgst 10 dienas, kad uzturā tiek lietoti tikai blenderēti zaļumi un augļi, dzerts ūdens un, ja ļoti nepieciešams iekļauta arī kāda uzkoda. Tā nav badošanās, bet pasākums, kam ir morāli jānobriest. Tā ir nopietna apņemšanās, kas prasa lielu pašdisciplīnu, taču ne visiem piemērota.
Desmit dienas ir laiks, kad mainās asins sastāvs, domāšana, uztvere un turpmākie ēšanas paradumi. Rekomendēju tiem, kam veselība atļauj un tiem, kas nav pārāk salīgi. Tas tiešām ir tā vērts un maltītes pagatavošana visai dienai aizņem nieka 15 minūtes!
N.B. pirms uzsākt zaļo smūtiju izaicinājumu, svarīgi pirms un pēc ievērot trīs līdz piecas dienas izslēgšanas diētu! Tas pasargās organismu no pārlieku liela šoka un mazinās tādus detoksikācijas simptomus, kā galvas sāpes, reiboņi vai nogurums.
- Par uzturvielām smūtijos;
- Pagatavošana un receptes;
- Ārstniecības augi un neZālītes, dažas no tām vēl var pagūt salasīt.
3. Apvienotais variants no 22. oktobra līdz 11. novembrim
Pats drosmīgākais variants ir produktu izslēgšanu apvienot ar zaļo smūtiju izaicinājumu. Tas nozīmē, ka sākam 22. oktobrī ar produktu izslēgšanu, tam seko zaļo smūtiju 10 dienas, ko noslēdzam ar produktu izslēgšanu.
Pēc savas pieredzes varu teikt, ka šis ir visvērtīgākais variants. Iegūtie rezultāti ir tiešām lieliski un skaistas pārmaiņas seko visās dzīves jomās!
Vēlos uzsvērt, ka šis nav tievēšanas pasākums, bet kā likums tam seko arī svara samazinājums, kas lielākoties ir noturīgs. Savukārt tiem kam gribas par kādu kilo pieņemties – beidzot būs tāda iespēja, jo zarnu mikroflora ir atguvusi savu dabisko līdzsvaru un visas uzturvielas spēj veiksmīgi uzsūkties. Tas pats attiecas uz tiem, kam ir dzelzs trūkums organismā. Pēc atslodzes, laipni lūgti, var lietot arī uztura bagātinātājus un vitamīnus, kas beidzot iedarbosies kā gaidīts.
Atbalsts
Vēlos uzsvērt to, ka galvenokārt katrs pats mēs esam atbalsts sev! Tam vispirmām kārtām jānāk pašam no sevis, nevis kā pieprasījumam no dzīvesbiedriem, kolēģiem un laika apstākļiem. Taču arī ārējais atbalsts šajā procesā ir svarīgs. Es ticu, ka, radot vidi, kur būtu iespēja uzdot jautājumus, saņemt atbildes un dalīties vienam ar otru, mēs varam viens otru uzmundrināt brīžos, kad gribas visu mest pie malas. Kopā ir spēks!
Taču visus, kas vēlas apvienoties uz kopīgu atslodzi, aicinu pievienoties slēgtai FB Ramtai Rīti iedvesmas grupai.
Grupā būs iespēja dalīties ar savām veiksmēm, neveiksmēm un jaunatklātajām receptēm, stāstiem, savām atziņām un novērojumiem. Komunikācija un dinamika atkarīga no pašu dalībnieku aktivitātes un vēlmes iesaistīties. Grupa ir kā atbalstoša vide, kur uzdot jautājumus, saņemt atbildes un kopā iet šo Ceļu pie sevis.
Nodoms
Lai uzsāktu atslodzi, Tev jāspēj sev atbildēt uz šādiem jautājumiem:
* Kāpēc es to daru? Kāds ir mans nodoms?
Tā var būt – veselības uzlabošana, imunitātes stiprināšana, svara zaudēšana, vispārējā emocionālā stāvokļa uzlabošana, viegluma sajūta ikdienā, jaunu ideju plūsma, saņemt enerģiju kāda liela projekta vai mērķa realizēšanai u.c)
* Ko es esmu gatavs/gatava mainīt?
Te vērts padomāt par to, kuru atslodzes variantu vēlies izmēģināt, no kā esi gatavs atteikties, kādus jaunus ieradumus vēlies ieviest ikdienā?
Es joprojām esmu par to, ka katrs mēs esam atšķirīgs, katram ir savas vēlmes, vajadzības un iespējas, tāpēc arī katram savs variants un risinājums! Novēlu katram atrast laiku un veidu kā atbalstīt savu organismu. Iespējams, Tavs izaicinājums būs tikai atteikšanās no šokolādes vai bulciņām. Arī apsveicami, bet īsti pie atslodzes vai attīrīšanās to nevar skaitīt, taču tas būs liels solis ceļā uz sevis iepazīšanu, jo arī atteikties no iecienītajiem našķiem ir liels pārbaudījums.
Iesaku izlasīt
- Par toksīniem;
- Domas un emocijas;
- Sagatavošanās atslodzei. Soli pa solim;
- Rudens atslodzes pieredzes stāsti;
Lai Top katram vislabākais!
Anita
what do you think?