
Smadzeņu zīmējums. NEIROGRAFIKA
Neirografika ir instruments, ko var izmantot ikkatrs, lai atrisinātu iestrēgušas lietas, kaitinošas situācijas, gūtu iedvesmu un idejas jauniem projektiem, pārvērstu savu nespēku par spēku. Tā ir iespēja radošā procesā būtu ar sevi, ieklausīties un sadzirdēt, radīt dzīvi, kādu to vēlies.
Radošums ir būtiski nozīmīgs atslodzes laikā. Tas aktivizē labo smadzeņu puslodi un nostiprina attīrīšanās laikā gūto pieredzi. Ja tālākā nākotnē domas par veselīgu dzīvesveidu pagaisīs, instinkti būs spēcīgāki par domām un palīdzēs izdarīt pareizo izvēli. Šoreiz iepazīstināšu ar savu lielāko radītprieku. Metodi, kuru izmantoju ikdienā un sajūtu to kā ļoti dziļi transformējošu procesu. Es to dēvētu par jaunu savas realitātes radīšanu vai par algoritmu jebkuru dzīves situāciju risināšanā.
Iepazīšanās ar metodi
Ar NEIROGRAFIKU iepazinos emocionāli ļoti smagā dzīves situācijā. Apgūstot nepieķeršanās meistarību, biju nonākusi pilnīgā prāta bezizejas un bezcerības stāvoklī. Radot savu pirmo darbu, biju ļoti pārsteigta par procesu, kas vienlaikus nomierina prātu un atrisina situāciju. Neirografika ir sarunāšanās ar saviem smadzeņu neironiem, tiem saprotamā valodā. Savukārt lapa uz kuras zīmējam, ir mūsu spogulis. Līnija – doma, notikums mūsu prātā.
Jo vairāk šīs metodes dažādos algoritmus pielietoju ikdienas situāciju risināšanai un nodoma izvilināšanai, jo vairāk saprotu, cik nebeidzamas iespējas un smalkas nianses šī tehnika ietver. Šobrīd esmu sertificēta neirografikas lietotāja, pilna entuziasma un ar vēlmi dalīties savā pieredzē. Ar šī raksta palīdzību mans nodoms ir sniegt ieskatu vienā no algoritmiem un iedvesmot mēģināt.
Radi elektrību smadzenēs!
Kad smadzenēs pietrūkst elektrības, lai atrisinātu kādu situāciju, tad rodas problēma. NEIROGRAFIKA ir metode, kas rada jaunus neironu savienojumus. Tie savukārt piesaista jaunas idejas problēmas atrisināšanai. Jo vairāk līniju ir darbā, jo plašāks ir neironu tīkls un iespēja radīt pamatīgu elektrības dzirksteli, lai atrisinātu radušos situāciju. Visbiežāk izmantojamās formas ir neirografiskā līnija un aplis. Laika ziņā zīmēšana var aizņemt no 40 minūtēm līdz vairākām stundām un pat dienām. Process tiešām ir aizraujošs.
Metodes radītājs un pasniedzējs ir ļoti kolorīta personība Pāvels Piskarevs – krievu psihologs, koučs, biznesa treneris un mākslinieks. Viņš saka tā:
“Neirografika – tā ir radoša transformācijas metode kā pārveidot pasauli. Jūs varat uzzīmēt visu. Darbības, emocijas, dzīves apstākļus, sarežģītas komunikācijas problēmas. Tā ir iespēja zīmēt un pārveidot, likvidēt iekšējos ierobežojumus, kas uzkrājušies dzīves laikā. Izveidojiet savu zīmējumu, saskaņojot to ar Visumu, un tas pieņems to kā lietošanas instrukciju. Apgūstot neirografiku, jūs apgūsiet universālu apstākļu vadības instrumentu un algoritmus dažādu dzīves uzdevumu risināšanai.”
Pāvels Piskarevs, avots www.neurograff.com
Par neirografisko līniju P. Piskarevs stāsta, ka tā nav domu kustība, bet gan visa ķermeņa kustība. Zīmēšana ir process, kad situācijas risinājums atnāk visnegaidītākajā veidā. Galvenā zīmēšanas jēga ir iziet no stereotipiskas rīcības un domāšanas. Principiāli svarīgi ir ievērot divas galvenās lietas:
- Līnija nevienā tās posmā neatkārtojas;
- Katrā nākamajā posmā līnija ieņem negaidītu pagriezienu. Tā aiziet tur, kur Tu to vismazāk gaidi. Citiem vārdiem sakot, aizved roku tur, kur tā nevis plūst, bet gan apzināti neprognozējamā virzienā.
Es nekādā gadījumā nepretendēju uz pilnīgu metodes aprakstu. Taču pats autors man ir devis atļauju dalīties ar savu pieredzi un izpratni par algoritmu Nr.1 jeb PROBLĒMU RISINĀŠANA. Zīmējot būs nepieciešama A4 izmēra lapa, tumšs marķieris un zīmuļi, flomāsteri, krītiņi vai citas krāsas, laukumu aizpildīšanai. Kā paraugs aprakstam kalpos mans darbs, kuru radīju tieši pirms šīs tēmas rakstīšanas.
- Pirmais solis. Tēmas aktualitāte
Jautājumi, ko uzdot sev: “Ar ko konkrēti es vēlos strādāt? Kas ir tas, kas traucē šobrīd izbaudīt laimi pilnībā? Kas man traucē dzīvot?”.
Tā var būt kāda situācija, kas nerisinās, nepatīkama emocija, vēlme ko sasniegt vai kaut ko iegādāties, veselības vai labsajūtas problēma. Tas var būt pilnīgi jebkas! Zīmēt var pilnīgi visu! Raizes, pieķeršanos, vainas sajūtu, laika trūkumu u.c. Kad tēma noformulēta, novērtē šo radušos problēmu. Dari to ar atzīmi no 1 līdz 10. Ja tas ir 5, tad būsim godīgi, Tevi tas netraucē dzīvot. Ja atzīme ir 7 un vairāk, tad ir īstais laiks kaut ko mainīt.
Esmu zīmējusi gan dusmas, gan bailes, gan iestrēgušu sadarbību ar valsts iestādēm un Paypal administrāciju. Tāpat arī var zīmēt vieglumu un prieku kā pastāvīgu savas esības stāvokli. Šoreiz mana zīmējuma tēma ir šaubas.
- Otrais solis. Radi katarsi
Šai sajūtai, situācijai vai problēmai ir jāpiešķir emocijas, kārtīga spriedze. Spriedze ir kā posms starp esošo un vēlamo. Koncentrējies un uz brīdi izdzīvo šo “iestrēgumu” un uzražo traucējošās emocijas. Šis ir brīdis, kad mierīga mūzika fonā neiederēsies. Saproti, šī nebūs parasta pazīmēšana, tikai pēc sprādziena var rasties jauna dzīvība!
- Trešais solis. Uzliec uz papīra
Ņem tumšas krāsas marķieri un šo sakāpināto sajūtu, skaitot 1-2-3, uzliec uz papīra. Iekšējai sajūtai ir jābūt tādai, ka vienā elpas nopūtā Tu dabūji ārā to, kas tik ilgi Tevi urdījis. Sanāk tāds ķeburs ar asām malām un daudziem stūriem. Tas būs Tavs turpmākā darba materiāls.
- Ceturtais solis. Noapaļo stūrus
Jebkurš stūris ir apzināts vai neapzināts iekšējs konflikts. Par stūriem tiek dēvētas visas asās malas un līniju krustpunkti. Ja mēs pieņemam, ka līnija ir kā doma, kad šīs līnijas krustojās, smadzenēs rodas konflikts. Tas arī ir jauns neironu savienojums, kuru apaudzējam ar jaunām domām un fantāzijām. Ir svarīgi, lai šis konflikts atrisinātos Tavā acu priekšā. Kā to izdarīt? Nolīdzinot un noapaļojot visas asās malas un līniju krustpunktus! Šo posmu varētu saukt par operāciju bez ķirurģiskas iejaukšanās.
- Piektais solis. Izplet robežas, apvieno un integrē
Jo vairāk līniju, jo labāk. Tas nozīmē, ka problēmas risināšanā iesaistās vairāk neironu. Likvidē nepabeigtās līnijas, pagarinot tās. Paplašini robežas, velkot pāri neirografisko līniju jau esošajām un piezīmē trūkstošās. Apvieno formas vai atdali tās. Aizpildi laukumus ar krāsām vai marķieri. Ņem pildspalvu, zīmuļus, flomāsterus, krītiņus, krāsas pēc savas izvēles. Es krāsas parasti izvēlos ar aizvērtām acīm.
Šajā punktā es sev saku: “Es ļauju sev pazaudēt robežas, kuras ar prātu esmu noteikusi”. Šis ir brīdis, kad situācijas risināšanā ir iespēja ienākt Radītājam, Eņģeļiem, dzimtai un citiem atbalstošiem spēkiem, kurus pieaicinām.
Nebaidies un ļaujies. Pagarini līnijas, izpludini sastrēgumu un radi savu jauno dzīvi! Un atkal noapaļo stūrus, lai nekur nebūtu nepabeigtības sajūta. Vēro sevi! Kā Tu jūties, kas mainās? Šis ir tas brīdis, kad Tavs sākotnējais zīmējums maina savu formu. Svarīgi, lai figūra un fons būtu kā viens vesels. Iepriekš zīmētai figūrai vairs nevajadzētu izcelties. Dari to tik ilgi, kamēr tas ir noticis.
- Sestais solis. Atdot Visumam
Kad jūti apmierinājumu ar paveikto, novērtē sākotnējo situāciju. Paskaties uz to no malas. Kas ir mainījies? Atceries, ar ko Tu sāki. Kādas ir sajūtas un Tavas pārdomas?
Tas bija lielisks darbs! Tu izdarīji visu, ko varēji! Atdod šo situāciju, emociju vai problēmu Visuma varenajām enerģijām. Lai tas izdara visu pārējo. Ar maigākas krāsas zīmuli vai pildspalvu uzliec visuma tīklojumu jeb lauka līniju, kā viļņus pāri visam darbam, kā tīklu vai spirāli. Tas ir kā ielikt savu darbu visuma enerģijā, atdot to augstākiem spēkiem un paļauties, ka atnāks Tev vislabākais risinājums.
Rezultātā darbs nav jāskata kā skaists vai neglīts. Tā ir apzināta zīmēšana un sevis vērošana. Galvenais ir Tava apmierinātība ar situācijas risinājumu – vizuālais risinājums (vai man patīk zīmējums?), emocionālais risinājums (kā es tagad jūtos?) un fiziskais risinājums (kur jaunā sajūta atbalsojas manā ķermenī?).
Esmu piedzīvojusi pasakainus brīnumus, pielietojot šo metodi visdažādākajās dzīves situācijās. Taču ne vienmēr ar pirmo zīmēšanas reizi viss atrisinās, īpaši ja tēma ir smaga un dziļa. Ir situācijas, kas ir ļoti senas, attiecību konflikti un veselības ķibeles. Tas prasa laiku un pacietību. Trenējies, šķetini slāni pa slānim, paplašini savas robežas un viss izdosies!
Zīmēšanas laikā neaizmirsti dzert ūdeni!
Anita ✸
Par metodes autoru https://www.piskarev.ru/
Par metodi: https://www.neurograff.com/
what do you think?